Strona glowna
Polski
Angielski
Artykuly
Newsletter
Kalendarz
Linki
Polska Rzymsko-Katolicka Misja Pastoralna p.w. Sw. Brata Alberta
Biuletyny East Bay

Newsletter

Wydanie z 9 lipca 2006

W tym numerze:

1. Kalendarz wydarzeń polskich
2. VIDEO – Prawdziwa, solidna informacja o agentach komunistycznych w obrębie Polonii
3. "Wystawa Stanford" – Artykuł Zbigniewa Stańczyka
4. Tygodnik Kalifornijski "Fundusz Wydawniczy"
5. Dzwoń z USA do Polski za 3 centy za minutę !!!!!!
6. Darmowe umieszczenie strony internetowej dla polsko-amerykańskich organizacji non profit. Darmowa reklama dla każdego.

Wszystkie newslettery

Prosimy o uczestnictwo w Dorocznym Spotkaniu i Wyborach. Aby mieć prawo glosu, można oplacić skladkę na rok 2006 w czasię spotkania. Prosimy o przybycie. Możecie Państwo pomóc ukszaltować tę ważną polonijną organizację. Polonia bedzie taka, jaką ją stworzymy.

9 LIPCA 2003, Niedziela, San Francisco
Godzina 13:00. Miejsce: Klub Polski, San Francisco, 3040 22nd Street

Staję przed trudnym dylematem. Glównym celem mojej dzialaności są starania, by atmosfera w polskiej spoleczności w San Francisco się poprawiala i aby wszyscy ludzie mieli szansę stać się częscią organizacji polonijnych. Dylematem jest chęć uzyskania równowagi miedzy tym celem a różnego rodzaju prowokacjami ze strony nielicznej grupy osób. Probuję nie zważac na osobiste ataki, ponieważ są one one nakierowane wylącznie na kreowanie niepokoju, ale nie mogę przejść obojętnie obok próby ukrycia faktu wybórow do lokalnego Kongresu Polonii Amerykańskiej.

Początkowo wybory mialy się odbyć 18 czerwca 2006 roku. Informacja o nich jednak była trzymana w tajemnicy aż do momentu gdy Pan Zdzislaw Zakrzewski podal ją do wiadomości publicznej w liście skierowanym do czlonków KPA. Zaskakujące jest to, ze wszystkie polonijne media związane z KPA milczaly na temat tego spotkania, podczas gdy poprzednie spotkanie, 2 kwietnia 2006 roku, bylo szeroko oglaszane: http://groups.yahoo.com/group/PoloniaSF-Forum/message/180

Gdy informacja o tajnych wyborach zostala opublikowana, ci ludzie użyli bardzo blachego powodu by wybory przenieść na późniejszy termin. Zmieniono datę, by stworzyc chaos. Pan Zakrzewski zmuszony był wyslać kolejne ogloszenie do wszystkich czlonków KPA by poinformowac ich o zmianie planów. Na szczęście ten epizod mamy już za soba i teraz jesteście Państwo proszeni o przybycie i wzięcie udzialu w wyborach. Media polonijne nareszcie oglaszają nową datę wyborów.

Tutaj można sprawdzić popularność każdej strony internetowej: http://www.alexa.com/data/details/main?q=poloniasf.org&url=poloniasf.org Klasyfikacją objęte zostalo 6 millionów stron. Mniej popularne strony mają status „no data“.    

Wedlug Krakowego Biura KPA w Chicago, Pan Żukowski zwraca się do czlonków KPA w sprawie IPN. Rada Dyrektorow Krajowych zaadoptwala środki, które wymagaja od każdego kandydata na szczeblu stanowym zlożenia do IPN-u wniosku o dobrowolną lustrację. Informacja na ten temat: http://www.PoloniaSF.org (pod banerem II Wojny Światowej). 9 LIPCA 2003, Niedziela, San Francisco
13:00 Doroczne spotkanie Kongresu Polonii Amerykańskiej Pólnocnej Kalifornii
Miejsce: Klub Polski, San Francisco, 3040 22nd Street
Wszyscy czlonkowie i goście są mile widziani.     


9 LIPCA 2003, Niedziela, Rohnert Park
15:00 -  Msza Rzymsko-Katolicka w języku polskim
Msze sw. odprawiane są w kazdą drugą niedzielę miesiąca w St. Elizabeth Ann Seton Church, 4595 Snyder Lane, Rohnert Park. Informacje u p. Elżbiety Prochążka 1-707-525-1386; e-mail: eprochaz@sonic.net
http://PolishPastoralCenter.org/santarosa      


16 LIPCA., 2006, Niedziela, San Francisco Bay Area RADIO
14:00 -16:00, KUSF 90.3, "Polska etniczna"
Dwugodzinny program z wspólczesną interpretacją polskiej muzyki ludowej dokonaną przez kilku utalentowanych i oryginalnych artystow. W ciagu ostatnich kilku lat Polacy, tak jak inni Europejczycy, ponownie sięgneli do rdzennych korzeni w muzyce. Niektórzy artysci z powodzenieniem grali na wyprzedanych do ostatniego miejsca koncertach (Kayah, Zakopower), podczas gdy wielu innych wybralo mniej popularną drogę lączenia tradycji z rytmami nowoczesnymi, takimi jak rock czy ambient (Warsaw Village Band, Village Kolektiv, Indialucia, Masala). Rezultaty są bardzo obiecujące and oryginalne. Wszystkie zaprezentowane albumy bedą mieć swoją premierę w Stanach. Dla osób spoza San Francisco transmisja bedzie też dostępna przez intenet: http://kusf.org/index.shtml

2. VIDEO – Prawdziwa, solidna informacja o agentach komunistycznych w obrębie Polonii

Kongres Polsko-Amerykański zaczyna odnowę Polonii Amerykańskiej. Zobacz rzeczywistość agentów komunistycznych w Polonii. Nie "polowanie na czarownice", nie wyimaginowany temat. Bardzo ostry obraz Polonii infiltrowanej przez agentów komunistycznych i polski odpowiednik funkcjonariuszy KGB. Jeden z piewszych filmów przygotowanych przy współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej w Polsce.
W celu obejrzenia filmu prosimy wejść na stronę http://www.PoloniaSF.org i kliknąć na link "NEW" obok ikonki kamery w środku strony. Można wybrać długą lub krótką wersję.

3. "Wystawa Stanford" – Artykuł Zbigniewa Stanczyka

"Herbert Hoover w Polsce: Dokonania Pioniera Humanitaryzmu"
Obok Hoover Tower, Stanford University od 30 maja do 26 sierpnia 2006

Dobrze przyjęta wystawa demonstrująca pracę humanitarną Herberta Hoovera, która pokazana został a w wielku miastach Polski, została otwarta 30 maja w Herbert Hoover Exhibit Pavilion. Wystawa przyciągnęła ogromne tłumy w Krakowie, Katowicach, Warszawie, Łodzi i Poznaniu, gdzie była pokazywana.

"Herbert Hoover w Polsce: Dokonania Pioniera Humanitaryzmu" ilustruje poświęcenie Herberta Hoovera w przetrwanie i dobre samopoczucie Polaków oraz środki jakimi się posługiwał. Wysiłki Hoovera ocaliły życie milionów ludzi.

W czasie i po zakończeniu I Wojny Światowej, Hoover kierował największą w Europie akcją pomocową, w czasie której miliony Europejczyków zostały ocalone od śmierci głodowej. W pierwszych miesiącach 1919 roku dziesiątki tysięcy wagonow kolejowych pełnych amerykańskiego jedzenia wyjechały z Gdańska do polskich miast. W ciągu sześciu miesięcy rozdano jedzenie o wartości ponad 50 milionów dolarów. W samym tylko roku 1919 za pośrednictwem programu nakarmiono półtora miliona dzieci. Po roku 1920, Hoover zwiększył tę liczbę do dwóch milionów i powiększył liczbę kuchni do dziesięciu tysięcy. Przez prawie cztery lata po wojnie przygotowano pół miliarda posiłków, które nakarmiły głodującą ludność Polski.

Podczas II Wojny Światowej Hoover kierował jeszcze inną organizacją, Komisji Pomocy Polsce, która ponownie ulżyła cierpieniu setek tysięcy Polaków. Po wojnie, w 1946 roku, Hoover odwiedził Polskę i nakreślił kolejny plan pomocy. Przez następne 30 lat Polacy korzystali z tej pomocy [prawda?].

W następstwie tej wystawy polskie wladze zdecydowaly się zrekonstruowac pomnik na cześć Herberta Hoovera oraz Stanów Zjednoczonych, który kiedyś stał w Warszawie. Dodatkowo na rynku w Poznaniu odkryto tablice upamietniającą Herberta Hoovera. Świadomość wysilków Hoovera nakierowanych na pomoc Polakom w czasie i po zakonczeniu I i II Wojny Swiatowej przez wiele dziesięcioleci nie byla powszechnie dostępna. Jeden z Polaków zwiedzających wystawę powiedział: "Dziękuje za odkrycie kolejnego rozdzialu historii, który został zniekształcony przez komunistów. Proszę o stworzenie możliwosci kolejnych świadectw tak, by wypełnić luki w naszej historii".

Wystawa i katalog zostały przygotowane dzięki pomocy Bliblioteki Prezydenckiej i Muzeum Herberta Hoovera.  

Wystawa otwarta jest od wtorku do soboty w godzinach 11 – 16.  T
Herbert Hoover Memorial Pavilion Next to Hoover Tower, Stanford University
30 maja do 26 sierpnia 2006

Kontakt: Zbigniew Stańczyk, Hoover Institution's European specialist, Polak
Telefon: 1-650- 725-3507
E-mail: stanczyk@hoover.stanford.edu
Istnieje możliwość zorganizowania prywatnego zwiedzania dla grup pięcioosobowych i większych.

4. Tygodnik Kalifornijski "Fundusz Wydawniczy"

Jestem bardzo rozczarowany, że Tygodnik Kalifornijski został zmuszony do wstrzymania swojej publikacji. Poniżej znajduje się link do wyjaśnienia w języku polskim, które otrzymałem od edytora, Pawła Krupy:  http://www.poloniasf.org/polish/images/tkhold.jpg

  Mam nadzieję, że Polonia będzie w stanie pomóc i publikacja Tygodnika Kalifornijskiego zostanie przywrócona. Jeśli dostaną 200 dodatkowych prenumerat, myślę, że będą w stanie kontynuować swoją działalność. Proponuję równocześnie stworzenie funduszu w obrębie polskiej organizacji nonprofit lub samego Tygodnika Kalifornijskiego. Tygodnik Kalifornijski mógłby poświęcić nieco miejsca na "Fundusz Wydawniczy" i opublikować podsumowanie sposobu wydawanych środków. Jestem pewien, że kilkoro z Państwa i Państwa przyjaciół mogłoby pomóc. Osobiście znam Pawła Krupę jako uczciwego człowieka i bez wahania powierzyłbym mu zarządzanie takim funduszem. Mam nadzieję, że zdobędzie zaufanie wielu ludzi, którzy mogliby pomóc utrzymać Tygodnik. Proszę o pomoc finansową. Ja wysyłam bezpośrednio $100. Prosze o zrobienie tego samego.   

Jesli macie Państwo dodatkowe pomysły jak mozna pomóc, prosimy o kontakt z Tygodnikiem:
Tygodnik Kalifornijski
655 Farley St.
Mountain View, CA 94043
Tel. 1-650-938-4473
email: Tygodnik_Kalifornijski@hotmail.com

5. Dzwoń z USA do Polski za 3 centy za minutę !!!!!!

PROSIMY O POPARCIE POLONIASF.ORG PRZEZ ZAKUP KART TELEFONICZNYCH
http://poloniasf.pushline.com/p/?id_from_country=182&idcountry=157

Przetestowaliśmy wiele kart telefonicznych, które dostępne są pod adresem http://www.PoloniaSF.org. Aby dokonać zakupu, trzeba kliknąć na zdjecie karty w lewym górnym rogu. Do wyboru jest wiele kart. Wszystkie zapewniają znakomitą jakość, a różnią się kosztami utrzymania, wysokością podatków, oraz numerami dostępu. Niektóre z kart mogą być użyte w Polsce, kilka działa z interfejsem internetowym, gdzie można połączyć z sobą dwa dowolne telefony z każdego zakątka świata. W ten sposób można telefonowac z Polski do Stanów za jedyne 3 centy za minutę – karta CONTINENTAL. Żadna z kart nie ma opłaty połączeniowej.    

Opis polecanych kart w zależności od rodzaju potrzeb:
CHEAP STREET – Częste i dlugie rozmowy – cena za minutę wraz z podatkiem i opłatą manipulacyjną to 1,5 do 2,5 centa
JUPITER – Nieczęste połączenia, można dzwonić z Kanady i Rosji - cena za minutę wraz z podatkiem i opłatą manipulacyjną to 2,5 do 3 centów
BIZON – Nieczęste połączenia, można dzwonić z wielu krajów w Europie, ale nie z Polski - cena za minutę wraz z podatkiem i opłatą manipulacyjną to 3,5 do 3,8 centa

Rzeczą najważniejszą jest brak obowiązku kontynuacji, całkowita wolność.
    PoloniaSF.org otrzymuje 10% prowizji. Obecnie to kwota kilku dolarów na miesiąc. Fundusze pomagają pokryć wydatki ponoszone przez ochotników na utrzymanie strony internetowej. Prosimy o pomoc w postaci zachęcenia swoich przyjaciół do kupna kart telefonicznych ze strony http://www.PoloniaSF.org

6. DARMOWE umieszczanie stron internetowych polsko-amerykańskich organizacji non-profit. DARMOWA reklama dla każdego

W KOŃCU, PO TRZECH LATACH POSZUKIWAŃ !!!

Jest nam niezmiernie miło ogłosić, że znaleźliśmy całkowicie nową firmę, która oferuje DARMOWE umieszczenie stron internetowych polsko-amerykańskich organizacji non-profit. Jeśli poszukują Państwo strony miejsca na swoją stronę internetową a Państwa firma nie spelnia warunku non-profit, firma jest w stanie pomóc za niewysoką opłatą: www.polsystems.com --> polski webhosting, pomoc dla non-profit/polskich organizacji. Firma także zapewnia darmowy biuletyn zawierający ogłoszenia drobne. Jesli chcielibyście Państwo coś sprzedać, szukacie pracy lub oferujecie pracę, społeczność polsko-amerykańska zaprasza do ogłaszania się na www.polmarket.org Darmowe ogloszenia w USA: PRACA, Kupno-Sprzedaz, Nieruchomosci.

Zapraszamy www.polmarket.org

www.polmarket.org --> darmowe ogloszenia

Będzie nam niezmiernie miło poinformować na łamach naszego Biuletynu o jakimkolwiek wydarzeniu dotyczącym społeczności polonijnej. Prosimy jednak o dostarczenie dokładnych o nich informacji pod adresem: poloniasfo@yahoo.com. O części wydarzeń nie informujemy z powodu osobistych preferencji ich organizatorów. Jesteśmy otwarci na umieszczenie na naszych łamach wszystkich zapowiedzi, jednak w celu uniknięcia pomyłek prosimy by informacje były dostarczane bezpośrednio przez organizatorów.

Aby diabeł zwyciężył wystarczy jedynie by dobrzy ludzie nic nie robili.
(Edmund Burke)

All that is necessary for the triumph of evil is that good people do nothing."
(Edmund Burke)

Tlumaczenie:
Malgorzata M. Olszowka
/773/ 727-2603
malgoska@gmx.net

biezacy

Archiwum

2004-05-17 2005-06-24 2005-10-20 2006-01-23
2005-04-07 2005-08-10 2005-11-05 2006-02-23
2005-06-10 2005-08-23 2005-11-12 2006-03-21
2005-06-18 2005-09-30 2005-11-23 2006-03-31
2006-04-06 2006-10-11 2007-08-03
2006-07-09 2007-01-12 2007-11-16
2006-09-08 2007-02-23 2008-01-24
2006-10-06 2007-07-11 2008-03-06

design by Mariusz Wilkolaski
Copyright 1995-2004, Edmund Lewandowski